Makšties lubrikacija – tiesa ir mitai

Makšties lubrikacija – tiesa ir mitai Makšties lubrikacija – tiesa ir mitai

Tiesa ta, jog plačiai paplitusi nuomonė, kad moteris yra susijaudinusi tik tuomet, kai jos makštis ir aplinkiniai audiniai (klitoris, vagina) visiškai sudrėksta, tėra mitas. Natūrali moters makšties lubrikacija keičiasi su jos amžiumi, priklauso nuo įžanginių žaidimų ilgio ir jos psichologinės būsenos.

Klaidinga spręsti, kad moteris yra ar nėra susijaudinusi atkreipiant dėmesį tik į drėgmę „apačioje“. Šiandien populiaru lyginti moters natūralią lubrikaciją su vyriška erekcija – tarsi jie abu signalizuotų apie pasiektą susijaudinimo lygį.

Vis dėlto, dažnai tai nėra joks rodiklis. Taigi, kas ta moteriška lubrikacija ir kokia yra tiesa?

Kas yra natūrali makšties lubrikacija?

Kasdienė moteriška lubrikacija ir makšties sudrėkimas seksualinio susijaudinimo metu – tai yra du skirtingi, tarpusavyje nesusiję dalykai. Makštis visada pasižymi tam tikru drėgmės lygiu savo audiniuose. Pastarasis svyruoja priklausomai nuo mėnesinių ciklo dienos moterims, kurios yra vaisingo amžiaus.

Ovuliacijos metu šis drėgmės lygis pakyla, todėl kai kurioms moterims į pagalbą ateina kasdieniai higieniniai įklotai. Pastarieji padeda sugerti drėgmę ir išlaikyti komforto jausmą visą dieną. Menopauzę pasiekusioms moterims ši lubrikacija yra labai neženkli, todėl joms patariama naudoti drėgmę skatinančius kremus.

Taigi, natūrali makšties lubrikacija yra moters kūno priemonė išlaikyti sveikus makšties gleivinės audinius, apsaugoti intymias vietas nuo sužeidimų ir trūkinėjimų. Tai nėra ta pati natūrali lubrikacija, kuri pasirodo pasiekus didelį ir kurį laiką trunkantį seksualinį susijaudinimą.

Natūrali lubrikacija susijaudinimo metu

Kuomet moteris patiria seksualinį susijaudinimą, jos makštis išskiria permatomą, itin slidų skystį, kuris savo konsistencija primena vyro prejakuliatą. Tai yra skystis, kuris išsiskiria iš vyro varpos lytinio susijaudinimo metu. Moters makštyje ši lubrikacija išskiriama, kuomet stimuliacijos metu yra suaktyvinama kraujotaka aplink esančiuose audiniuose. Tai leidžia drėgmei pasiekti vaginą supančias liaukas ir taip makštį padengia natūrali lubrikacija.

Susijaudinimo metu juntama drėgmė skiriasi nuo natūralios makšties lubrikacijos ne susijaudinimo metu, todėl ją tikrai nesunku atskirti. Pirmoji yra gerokai slidesnė, todėl ji sudrėkina ne tik makštį, bet ir aplinkinius audinius – vidines vaginos sieneles, lytines lūpas ir netgi klitorį. Ši lubrikacija užtikrina, jog penis įslys į vaginą patogiai ir nesukels diskomforto, trynimo ir kitokio nemalonaus, skausmingo jausmo.

Natūrali lubrikacija susijaudinus moterims išsiskiria labai greitai, kai jos yra dar jaunos (iki 20 - 25 metų amžiaus), taip pat santykių pradžioje arba kai jos yra sujaudinamos joms dar nepažįstamu, nauju būdu ar priemone. Vis dėlto, bėgant laikui smegenys prisitaiko prie to paties veiksmo ir vėliau jį atpažįsta – taip pat jos pripranta ir prie stimuliacijos. Dėl šios priežasties, vėliau lubrikacija vyksta lėčiau, reikia ilgiau laukti.

Iš tikrųjų, daug mokslinių straipsnių nurodo ir rekomenduoja, jog moterims reikalinga 5, 10 ar 15 minučių stimuliacija norint pasiekti maksimalią lubrikaciją. Tai nereiškia, kad moteris nėra fiziškai ar emocionaliai pasiruošusi – iš tikrųjų, ji labai lengvai gali pasiekti orgazmą ir be lubrikacijos. Drėgmė gali išsiskirti ir po orgazmo.

Nebijokite išmėginti lubrikantų

Daugelis porų nusivilia įžanginių žaidimų ar paties sekso metu dėl to, kad nesulaukia jų trokštamo lubrikacijos kiekio. Vyrai dažnai asocijuoja moters lubrikaciją su seksualinio susijaudinimo lygiu, todėl nuolat save kaltina, kai jos pasiekti nepavyksta. Tuo tarpu moterys pradeda galvoti, kad su jomis kažkas yra negerai. Žinoma, šios neteisingos ir negatyvios interpretacijos labai griauna seksualinį susijaudinimą ir lytinio gyvenimo kokybę.

Pagrindinė moters sujaudinimo taisyklė – tęskite įžanginius žaidimus tol, kol pasirodys natūrali lubrikacija. Taip, tai gali užtrukti ir iki 10 ar daugiau minučių, tačiau tokiu būdu būsite užtikrinti, jog moteris tikrai pasieks malonumą lytinių santykių metu. Žinoma, tai priartins ir prie orgazmo. Įžanginių žaidimų metu taip pat užmezgamas emocinis ryšys, kuris moterims yra itin svarbus sekso metu.

Vis dėlto, kai kurioms moterims susijaudinimas kyla tik tada, kai jos jau jaučia drėgmę intymioje vietelėje. Čia puikus pagalbininkas gali būti lubrikantas. Įvairios apklausos ir tyrimai rodo, jog moterys dėl lubrikanto patiria didesnį malonumą ir sumažina skausmo tikimybę. Lubrikantą galite naudoti įžanginių žaidimų ar paties sekso metu ir mėgautis kokybiškais lytiniais santykiais. Tegul Jūsų seksas būna labai slidus!

Išmėginkite lubrikantus

Visi lubrikantai

Sekantis Seksas menstruacijų metu – 6 priežastys jam
Ankstesnis Seksas ir Viduramžiai – 5 faktai, kurie nustebins

Prekė įdėta į krepšelį

Pirkinių krepšelis

Prekė pašalinta iš krepšelio

Pirkinių krepšelis