Fetišas

Fetišas Fetišas

Žodis fetišas visuomenėje yra įgavęs neigiamą atspalvį. Žmonės, turintys fetišą, netgi laikomi iškrypusiais ar pernelyg ištvirkusiais. Tačiau paprasta tiesa yra tokia, kad itin daug žmonių turi fetišą ir patys to netgi nepastebi, nes jokio pavojaus tame nėra, kol neperžengiamos ribos.

Termino kilmė turbūt daug kam taip pat sukeltų nuostabą, nes išvertus iš portugalų kalbos „feitiço“ reiškia „kerai“. Taigi fetišizmas iš tiesų yra tai, kas Jus užburia, sujaudina. Seksualinis ar erotinis fetišizmas yra siejamas su negyvais objektais ar kūno dalimis (išskyrus genitalijas). Pats fetišas yra daiktas, kuris Jus jaudina. Tai gali būti odiniai ar latekso drabužiai, ilgaauliai batai ar prisegamos kojinės. Egzistuoja netgi tokių įdomių fetišų kaip balionai. Tiesa, kartais tokie fetišai tikrai gali pasirodyti neįprasti ir keisti neigiama prasme.

Tačiau viskas, kas yra daroma normos ribose yra sveika ir normalu. Iškrypimais yra laikomos tik tokios fetišizmo apraiškos, kurios tampa dominuojančiomis ir užgožia kitas, daug svarbesnes už seksualinę, gyvenimo sritis. Jeigu prašote partnerio miegamajame palikti tik batus, o pačiam keliauti miegoti ant sofos, susirūpinti gal ir vertėtų. Tokios rimtos fetišizmo apraiškos, tiesa, yra labai retos ir gali būti susijusios su psichologinėmis traumomis. Tačiau, jeigu Jus įaudrina mylimosios seksuali apranga ar partneris dėvintis juodą odinę striukę, tikrai nevertėtų jaudintis.

Fetišas – be ribų?

Dar iki šiol kai kurie nesutaria ar fetišo apibrėžimas turėtų apimti tik negyvus objektus ar ir kūno dalis. Vyrauja dvi nuomonės, kurių viena sako, kad visa tai turėtų būti apjungiama į vieną visumą, nes, paėmus atskirai, kūno dalys iš tiesų nėra gyvi objektai – jie tėra gyvo objekto dalis, o visuma neturėtų būti laikoma svarbia. Tuo tarpu kiti prieštarauja ir sako, kad potraukis kūno dalims turėtų būti išskiriamas kaip atskira forma (angl. partialism), kadangi yra visiškai atskiras objektas ir neturi nieko bendra su negyvais daiktais. Tiesa, pastarąjį požiūrį palaikančių yra mažuma, nes vis tik vyrauja nuomonė, kad abi šios formos turi daug bendrų sąlyčio taškų. Taigi, aptikę terminą fetišas, turėkite omenyje, kad dažniausiai šis apibrėžimas apima tiek kūno dalis, tiek ir negyvus daiktus.

Fetišą turintys žmonės ne tik lytiškai susijaudina, tačiau tai jiems padeda patirti daug didesnį malonumą lytinių santykių metu. Turinčius potraukį kūno dalims gali užvesti ir kūno papuošimai, kaip tatuiruotės, auskarai ar žmogaus fizinės savybės, kaip nutukimas, pėdos ar bamba. Tai vieni dažnesnių fetišų nuo kurių neatsilieka ir plaukai bei potraukis kūno išskiriamiems skysčiams. Seksologų atlikti tyrimai rodo, kad antroje vietoje yra potraukis drabužiams. Daugelis tiesiog negali atsispirti kojoms ir užpakaliukui. Šiuos žmones žavi mini sijonėliai, prisegamos kojinės ar ilgaauliai batai. Žinoma, daugelį seksualiai jaudina ir apatiniai. Gal iš tiesų ne be reikalo stengiatės sužavėti savo antrąją pusę erotišku apatiniu trikotažu miegamajame?

Tačiau šie populiariausi fetišai toli gražu nėra visi. Tiesą sakant, fetišas gali būti bet kas, todėl ribų fetišui nustatyti paprasčiausiai neįmanoma!

Ar fetišizmas gali būti pavojingas?

Pirmiausiai reikėtų pradėti nuo to, kaip pavojų suprantame. Galime kelti pavojų sau ar būti pavojingi kitiems. Kalbant apie fetišizmą, esate svarbus tiek Jūs, tiek aplinkiniai. Taigi, jeigu jus jaudina koks nors daiktas ar medžiaga, fetišas yra visiškai priimtinas tol, kol nesukelsite sau ar kitam žmogui skausmo (fizinio ar psichologinio), nemalonių pojūčių ir, jeigu esate su partneriu, fetišas teiks malonumą Jums abiems. Įsivaizduokite, kad iš tiesų nenorite ko nors daryti, tačiau partneris to iš Jūsų primygtinai reikalauja, juk jaustumėtės nekaip, tiesa? Todėl odiniai šortukai ar korsetas neturėtų būti užvelkami prievarta, tačiau esant abiejų pusių sutikimui.

Kaip ir bet kokie sekso žaidimai, taip ir su fetišais susijusios veiklos turėtų būti apsvarstomos poroje atsakingai. Kai kurios porelės taip įsitraukia į vaidmenų žaidimą sekse, kad nebenori grįžti prie jiems įprasto sekso. Todėl turite apsvarstyti kiek poroje tokie žaidimai svarbūs abiems ir kiek laiko tam galite skirti. Tačiau, kaip ir buityje, taip ir seksualiniame gyvenime, verta atsinaujinti ir įsileisti naujų potyrių, kurie tikrai praskaidrins rutiną.

Į fetišą linkę beveik visi

Į fetišą yra linkę tiek moterys, tiek vyrai. Tiesa, pastarieji ypatingų potraukių, pasirodo, turi tris kartus dažniau nei moterys. Vis tik šie skaičiai yra kintantys, kadangi seksualinis gyvenimas su kartų kaita labai intensyviai kinta ir jame pastebimos ryškios permainos. Pavyzdžiui, ilgą laiką transeksualumas ar homoseksualumas laikyti fetišais, o šiandien tai jau tampa visuomenės pripažinta norma. Taip pat, nors dabar tai atrodo itin keista, fetišas buvo oralinis ar analinis seksas.

Besikeičiant laikams šios seksualinės ribos buvo perbraižytos. Todėl, galbūt, po kurio laiko tai, ką dabar laikome fetišu, bus traktuojama visiškai normaliai. Tokia požiūrio kaita įrodė ir didėjančią visuomenės toleranciją, racionaliai apsvarsčius visus už ir prieš. Būtent dėl šių priežasčių neverta gėdytis savo, kai kuriems pasirodančių netradiciškais, potraukių ir juos priimti. Daug fetišą turinčių žmonių paprasčiausiai jo gėdijasi arba apie tai kalba tik visiškai uždarame žmonių rate. To daryti nevertėtų, nes iš tiesų nors mažiausią fetišą turime bene kiekvienas! Seniai svajojote įsliuogti į kūno kojinę ar užsimauti latekso apatinius? Gal tai taps nedideliu, tačiau nepakartojamu intymiu nuotykiu tiek Jums, tiek Jūsų partneriui.

Sekantis Šiurkštus seksas
Ankstesnis Intymus vyrų masažas
Esanti informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų, bei naudojami slapukai.
Spausdami „Taip, sutinku“ patvirtinkite, kad esate pilnametis asmuo ir sutinkate su slapukų naudojimu.
Jūs galite pasirinkti kuriuos slapukų tipus leidžiate slapukų nustatymuose. Daugiau apie slapukų naudojimą sužinokite mūsų privatumo politikoje.

Prekė įdėta į krepšelį

Pirkinių krepšelis

Prekė pašalinta iš krepšelio

Pirkinių krepšelis