Lubrikantai

Bent kiek susipažinę su žmogaus anatomija žmonės žino, kad vaginalinio sekso metu moters makštis išskiria sekretą – natūralų lubrikantą – kuris sumažina trintį frikcijų metu ir leidžia partneriams patirti malonumą be jokio diskomforto. Taigi papildomos lubrikacijos, atrodytų, visai nereikia. Tačiau ne paslaptis, kad seksualiniai žaidimai neapsiriboja vien „įkišk-ištrauk“ principu, taigi rafinuotesnėms glamonėms ir subtilesnei stimuliacijai paprastai reikia ir papildomų priemonių. Tam į pagalbą ateina lubrikantai. Jie ne tik padės išspręsti nedideles problemas, su kuriomis susiduriate miegamajame, bet ir paskatins ieškoti įvairesnių stimuliacijos būdų, alternatyvių sekso patirčių.

Vandeninis lubrikantas: žaismingiems ir vertinantiems natūralumą

Jeigu ieškote pačio paprasčiausio ir universaliausio lubrikanto tradiciniams sekso žaidimams poroje, tikriausiai geriausias pasirinkimas bus įprastas vandens pagrindo lubrikantas. Vandens pagrindo lubrikantai yra patys natūraliausi iš visų, jie tinka net ir į alergijas linkusiems žmonėms. Šie lubrikantai yra neteplūs, be to, jie nepaliks lipnumo jausmo po sekso. Tiesa, vandens lubrikantai yra skystesni, tad nebus patys tinkamiausi, pavyzdžiui, analiniam seksui.

Solo žaidimams taip pat galite rinktis vandens pagrindo lubrikantus, nes jie yra visiškai tinkami naudoti su visais sekso žaislais. Dauguma erotinių prekių yra gaminamos iš silikono, o silikoninis lubrikantas gali juos sugadinti.

Silikoninis lubrikantas: išskirtiniai pojūčiai

Mėgstantiems intensyvią ir ilgą masturbaciją ar žaidimus poroje, geresnis pasirinkimas bus silikoninis lubrikantas, kuris pasižymi ilgesniu slydimo laiku ir nesusigeria į kūną kaip vandens pagrindo lubrikantai. Silikoniniame lubrikante nėra vandens, todėl jis neišbalansuoja natūralios kūno drėgmės. Tačiau yra sunkiau nuplaunamas – taigi į savo meilės žaidimų tvarkaraštį teks būtinai įtraukti ir švaros procedūras po sekso.

Hibridinis lubrikantas: jei norite visokeriopo komforto

Tai lubrikantai, kurie gaminami vandens pagrindu, tačiau juose esama ir nedidelio kiekio silikono. Taigi šie lubrikantai ne taip greitai susigeria į odą, kaip vandeniniai, ir yra lengviau nuplaunami, nei silikoniniai. Maža to, kai kuriuos hibridinius lubrikantus galima naudoti ir su sekso žaislais. Tiesa, kol kas tokių lubrikantų prekyboje nėra daug.

Aliejiniai lubrikantai: ne visai tai, ko tikėjotės

Kartais išskiriama atskira lubrikantų grupė – aliejaus pagrindu pagaminti lubrikantai. Teoriškai jie galėtų tapti puikia alternatyva vandens pagrindo lubrikantams, nes gaminami iš natūralių medžiagų. Tačiau nevertėtų pamiršti, kad aliejus – nehigieniška medžiaga, ir patekęs ant lytinių organų jis gali tapti puikia terpe bakterijoms. Be to, aliejinių lubrikantų kategoriškai nerekomenduojama naudoti su prezervatyvais ar dauguma sekso žaislų – jie paprasčiausiai ardo lateksą. Prie trūkumų dar vertėtų paminėti ir dėmes, kurias šie lubrikantai palieka ant patalynės ar bet kokio kito paviršiaus, kurį pasirinksite savo meilės žaidimams. Taigi bene vienintelė tokių lubrikantų pritaikymo sritis – tai, kad juos galima naudoti vietoje masažo aliejaus. Telieka atviras klausimas – kodėl turėtumėte pirkti tokį lubrikantą, o ne patį masažo aliejų?

Rafinuotiems malonumams

Jei jūsų seksualinis gyvenimas – spalvingas ir išradingas, lubrikanto pasirinkimas gali priklausyti ir nuo konkrečios situacijos: tai, kas tinka oraliniam seksui, nebūtinai tiks analiniam arba žaidimams vandenyje!

Skonis ir aštrūs pojūčiai

Jeigu ieškote įdomesnių pojūčių ir patirčių, galite rinktis iš šaldančių, kvepiančių ar netgi skonį turinčių lubrikantų. Braškės, šampanas, šokoladas ar gaivios avietės pavers miegamąjį romantiška sekso virtuve. Valgomus lubrikantus galėsite be jokios baimės laižyti, todėl jie yra vienas prioritetinių pasirinkimų saugiam oraliniam seksui. Nors silikoniniai lubrikantai dažniausiai būna beskoniai, kai kurios poros juos taip pat naudoja oraliniam seksui. Deja, tokia praktika nėra saugi jūsų sveikatai, taigi oraliniams žaidimams turėtumėte rinktis specialiai tam skirtas priemones. Jeigu trokštate kitokių pojūčių intymiose vietelėse, galite pasirinkti lubrikantą, kuris turės ne tik malonų ir gaivų mėtų kvapą, bet ir šaldys.

Analinis seksas

Analiniam seksui lubrikantas yra privalomas. Ir čia galioja taisyklė: geriau bet koks, nei jokio. Ne paslaptis, kad analinė anga net ir labiausiai seksualiai susijaudinus nesudrėksta, čia nėra natūralios lubrikacijos, tad intensyvi trintis gali sukelti daugybę gleivinės įtrūkimų, kurie vėliau virs infekcijos židiniais. Analiniam seksui tinkamiausiais laikomi silikoniniai lubrikantai. Jau minėta, kad jų slydimo laikas yra daug ilgesnis, o tai ypač svarbu šio pobūdžio seksui. Kartais analiniam seksui rekomenduojami ir lengvą šaldomąjį poveikį turintys lubrikantai – esą jie padeda efektyviau atsipalaiduoti, sumažina skausmingus pojūčius, taigi analinis seksas abiems partneriams teikia daugiau malonumo. Deja, tai – tik pusė tiesos. Analinė anga yra labai jautri, joje yra tūkstančiai nervų galūnėlių. Kiekviena jų tikrai reaguos į stipresnį spaudimą ar nemalonų krustelėjimą. Tai natūralus organizmo atsakas, kurio turite paisyti, nes jeigu jaučiate skausmą – vadinasi kažko daryti negalite. Jeigu naudosite nujautrinantį lubrikantą, nejausite organizmo Jums siunčiamų signalų. Todėl tinkamas lubrikantas analiniam seksui garantuos saugiausius ir maloniausius žaidimus.

Malonumui vandenyje

Daug kas mėgsta pasidžiaugti seksu ir duše ar vonioje. O gal jau tai slapta išbandėte baseine? Toks seksas tikrai intriguoja ir leidžia pasimėgauti visiškai kitokiais pojūčiais, nei iki šiol. Tačiau čia taip pat dažnai sunku apsieiti be lubrikanto. Vanduo greitai išplauna natūralią lubrikaciją, o pats, nors ir garantuoja drėgmę, vis dėlto nesuteikia įsiskverbimui reikalingo slidumo. Vandens pagrindu pagaminti lubrikantai ne tik greitai susigeria į odą, bet ir yra tirpūs vandenyje – taigi tokioje situacijoje tiesiog nusiplauna. Todėl geriausias sprendimo būdas tokiam seksui – silikoninis arba hibridinis lubrikantas.

Tekstūra

Nors lubrikantas jūsų meilės žaidimuose atlieka tik savo tiško tarpininko, užtikrinančio didesnį komfortą, vaidmenį, tai, kokius pojūčius sukelia pats ant kūno patekęs lubrikantas, daugeliui žmonių taip pat svarbu. Jeigu mėgstate ilgiau išliekančią drėgmę ir slydimą, Jums idealiai tiks silikoninis ar hibridinis lubrikantas. Šie lubrikantai turi šilko tekstūrą, visiškai kitokią nei natūrali drėgmė, todėl galėsite pasimėgauti kitokiais prisilietimais.

Tiesa, silikoną mėgsta ne visi. Trokštantiems natūralumo, labiausiai tiks vandens pagrindo lubrikantas. Jo slydimo laikas yra trumpesnis, lyginant su silikoniniu lubrikantu, tačiau jis suteikia natūraliausią įmanomą pojūtį, kadangi jo pagrindas vanduo. Jeigu negalite apsispręsti, kokį rinktis – siūlome palengva išbandyti visus. Tai padės tiksliausiai sužinoti, ties kuriuo norite apsistoti.

Kiekis

Renkantis lubrikantą gali kilti logiškas klausimas: kokio kiekio pakuotę rinktis? Atsakyti galima labai paprastai. Kadangi lubrikantas dažniausiai galioja itin ilgai net ir pradarius pakuotę, taupiau ir patogiau rinktis didesnio kiekio pakuotes. Tačiau dažnai keliaujantiems žmonėms vertėtų turėti ir nedidelį buteliuką – kad ir vos 100 ml., toks, kurį galima vežtis rankiniame bagaže. Nedidelis buteliukas taip pat parankiau tiems, kurie nori jį, reikalui esant, saugiai paslėpti nuo smalsių akių – tai aktualu, jei kambarį ar butą dalinatės su kitais žmonėmis. O gal nevengiate aistrą patenkinti savo biure?

Jeigu seksu užsiimate dažnai arba mėgstate analinius žaidimus, būtų pravartu turėti didesnį kiekį lubrikanto.

Jei jūsų miegamajame karaliauja įvairovė, savo sekso rutiną mėgstate paįvairinti ir analiniais malonumais, ir sekso žaislais, vertėtų turėti iš karto du lubrikantus: vieną – silikoninį, vieną – vandens pagrindu, kad būtumėte pasiruošę ir vienokiems, ir kitokiems nuotykiams.

Lubrikantas ne tik padės išspręsti nedidelius keblumus lovoje (ir ne tik!), bet, be abejonės, taps ir neatskiriama sekso žaidimų dalimi. Jis suteiks daugiausia komforto ir atvers plačiausias galimybes jūsų seksualiniams eksperimentams!

Prekė įdėta į pirkinių krepšelį

Prekė pašalinta iš krepšelio

Uždaryti
Pirkinių krepšelis