Ar normalu, jei nėra rytinės erekcijos?

Ar normalu, jei nėra rytinės erekcijos? Ar normalu, jei nėra rytinės erekcijos?

Erekciją sukelti gali visas pluoštas priežasčių, kurios nebūtai gali būti seksualinės, pavyzdžiui, net transporto priemonės važiavimo metu keliamos vibracijos gali paskatinti erekciją. Taip pat žinoma ji labai dažnai kyla paskatinta fizinio prisilietimo ar fantazijų, dar vienas dažnesnių variantų – rytinė erekcija. Tiksliau pastaroji vyrus aplanko kone kiekvieną rytą ir kartais net ne visai laiku. Tačiau jos nebuvimas taip pat neramina. Tad kurį laiką rytais erekcijos nesulaukiantys vyrai ima nerimauti, ar normalu, jei rytinės erekcijos nėra.

Kodėl rytais būna erekcija?

Greičiausiai visiems žinoma, jog miegą sudaro kelios miego fazės: aktyvi ir pasyvi. Iš aktyvios po kurio laiko pereinama į pasyvią ir būtent to perėjimo metu pradedami stimuliuoti parasimpatiniai nervai. Tad pereinant iš aktyvaus miego į pasyvią miego fazę parasimpatinių nervų stimuliacija ir sukelia erekciją. O pabundama su erekcija, galimai, todėl, kad dažniausia nubundame ne pasyvios, o aktyvios miego fazės metu ar iš jos išeidami.

Dar viena priežastis, kodėl rytais vyrai gana dažnai nubunda su erekcija, yra testosteronas – rytais jo lygis paprastai būna didžiausias.

Įdomu ir tai, jog vyrai ne tik ryte nubunda su erekcija – naktį ją gali patirti net kelis kartus ir tai yra visiškai normalu, mat miego fazės visos nakties metu kinta. Tiesa, nereikia manyti, kad taip būtinai nutinka kiekvieną naktį. Įtakos tam gali turėti ir miego kokybė, o taip pat ir amžius.

Ar reikia susirūpinti, jei rytinės erekcijos nėra?

Jei jau kuris laikas rytais nebūna erekcijos, nereikia sau priskirti tam tikrų ligų, bet atkreipti į tai dėmesį, žinoma, verta.

Pirmiausia reikia pasakyti, kad paauglystėje, jauname amžiuje rytinės erekcijos nebuvimas nėra jokia patologija ir nerimauti neverta. O jei rytinės erekcijos pasigendate vyresniame amžiuje, kai kuriais atvejais tai gali būti verta dėmesio. Vyresniame amžiuje viena dažnesnių erekcijos nebuvimo priežasčių yra prastėjanti kraujotaka penyje. Taip pat šiame amžiuje neigiamą įtaką erekcijai gali daryti ir kai kuris ligos, pavyzdžiui, cukrinis diabetas.

Rytinės erekcijos nebuvimas kai kuriais atvejais gali būti susijęs su erekcijos problemomis, pavyzdžiui urologinėmis ligomis ar kraujotakos sutrikimais. Taip pat erekcijos nebuvimą rytais gali sąlygoti ir patiriamas nuovargis, stresas.

Visgi reikia pasakyti, kad jei ryte nėra erekcijos, nors ir ilgesnį laiką, tai nebūtinai reiškia, kad turite tam tikrų ligų, erekcijos problemų, sumažėjusį testosterono lygį ar pan. Bet visgi tokiais atvejais verta pasikonsultuoti su urologu, kuris įvertins, ar reikėtų sunerimti.

Sekantis Kaip iš naujo įsimylėti partnerį?
Ankstesnis Ups... Penis iškrėtė „pokštą“? Padėti gali specialūs žaisliukai

Prekė įdėta į krepšelį

Pirkinių krepšelis

Prekė pašalinta iš krepšelio

Pirkinių krepšelis