Seksas ir Viduramžiai – 5 faktai, kurie nustebins

Nors dabar informacija yra lengvai prieinama, daugelis žmonių vis dar galvoja, jog seksualiniai santykiai šiandien ir Viduramžiais skiriasi kaip diena ir naktis. Nustebsite sužinoję, jog visais laikais žmonių susidomėjimas seksu buvo didelis ir kėlė smalsumą. Seksas viduramžiais buvo toks pat mėgstamas kaip bet kuriais laikais.

Žinoma, žmonių požiūris į seksualinius santykius per tiek laiko nemažai pasikeitė, tačiau kai kurios detalės išliko labai panašios. Laikui bėgant, pagrindinis principas, kaip žmonės suprato lytinius santykius, išliko toks pat –  visais laikais ieškojome būdų, kaip pažinti kūno malonumą. Taip pat ir seksas Viduramžiais – galime rasti daug panašumų ir, žinoma, skirtumų.

Susipažinkite su 5 faktais apie seksą Viduramžiais, kurie Jus gali nustebinti.

1. Lytiniai santykiai tarp moterų

Dažnai, jeigu lytiniais santykiais užsiimdavo dvi moterys, tai nebuvo laikoma seksu. Nors senuose šaltiniuose randama informacija nėra išsami šiuo klausimu, visgi yra įrodymų, jog toks elgesys nebuvo vadinamas seksualiniu. Pagrindinė priežastis buvo ta, jog seksas Viduramžiais buvo laikomas kaip tokiu, kai pagrindinį vaidmenį atlikdavo penis ir jo įsiskverbimas į vaginą.

Taigi, lytiškai tarpusavyje santykiaujančios moterys, anot Viduramžiais gyvenusių žmonių, seksu užsiimdavo tik tuomet, kai į savo intymius žaidimus įtraukdavo dildo įsiskverbimui imituoti. Kitokie lytiniai santykiavimai tarp moterų dažnai buvo matomi kaip absurdiški, juokingi ar beskoniai. Verta paminėti, kad moterys niekada nebuvo baudžiamos dėl tokio elgesio.

Kita vertus, vyrai neturėjo teisės santykiauti tarpusavyje, nes tai buvo nelegalu. Pagrindinė to priežastis buvo griežtas įstatymas, pagal kurį vienintelė tinkama ir priimtina spermos išsiveržimo vieta buvo vagina.

2. Moteriškas orgazmas – siekiamybė

Viduramžiais moters orgazmas buvo itin vertinamas ir siektinas. Tais laikais vienintelė sekso paskirtis buvo reprodukcija. Vyravusi norma ir taisyklė, jog vienintelis būdas sėkmingai apvaisinti moterį buvo moteriškas orgazmas, įpareigojo vyrus padėti savo moterims jų pasiekti kiekvieno mylėjimosi metu.

Nors tai skamba gražiai, Viduramžiai turėjo ir ne tokią šviesią sekso pusę. Seksas Vidurmažiais buvo gana nuobodus – vienintelė priimtina sekso poza buvo misionieriaus, abu partneriai vilkėjo visus apatinius ir viršutinius drabužius, o bučiniai buvo nepriimtini. Ką jau kalbėti apie įžanginius žaidimus ar bet kokią kitą intymią veiklą apart klimakso – tai buvo nederama ir nepraktikuojama.

3. Griežta svetimavimo samprata

Seksas Viduramžiais buvo siejamas su tokiais dalykais, apie kuriuos šiandien net nesusimąstytume. Viduramžiais Jūs galėjote būti apkaltinta svetimavimu net jei ir neturėjote jokio tiesioginio kontakto su kitu žmogumi. Pavyzdžiui, Bizantijos Imperijoje moterys buvo laikomos kaltomis svetimautojomis, kuomet praleisdavo naktį ne savo tėvų arba ne vyro namuose. Slaviškose pietų Europos teritorijose moteriai pakako apsilankyti viešame renginyje ar festivalyje ir tai jau buvo visavertis neištikimybės įrodymas.

Tuo tarpu vyrai neturėjo tokių griežtų taisyklių, tačiau jei vyras būdavo pripažintas neištikimu, jam egzistavo didesnės bausmės. Neapsigaukite – tai nebuvo susiję su lyčių lygybe. Santuoka buvo sutartis, pagal kurią moteris tapdavo vyro daiktine nuosavybe. Dėl šios priežasties, svetimavimas buvo prilyginamas kito vyro nuosavybės vagystei, o tai jau – rimtas nusikaltimas.

4. Užmerktos akys prieš nesantuokinį seksą

Nors svetimavimas buvo visuotinai nepriimtinas, žmonės buvo taip ištroškę seksualinių santykių, kad kartais nekreipė dėmesio į seksą ne su teisėtu vyru ar žmona. Žemesniuose visuomenės sluoksniuose moters nekaltybė nebuvo tokia vertinama kaip aukštuomenėje. Tik tarp aristokratų vyravo taisyklė, jog moteris turi būti nekalta, jei nori ištekėti. Tai buvo priežastis, kodėl tarp darbo klasės žmonių klestėjo intymūs susitikinėjimai ir paauglių seksas.

Seksas Viduramžiais tarp netekėjusių ir nevedusių gyventojų buvo nelegalus, tačiau plačiai paplitęs ir beveik visais atvejais išteisinamas. Kita vertus, tik moterys gaudavo baudas. Tiek žemesniuose, tiek aukštuomenės sluoksniuose, vyrų seksualiniai santykiai buvo labiau toleruojami, todėl ne paslaptis, jog jie turėjo sugulovių. Jų turėdavo net dvasininkų luomui priklausę vyrai.

5. Seksas Viduramžiais pasižymėjo kultais ir orgijomis kapinėse

Seksas Viduramžiais peraugo į orgijas kapinėse. Daugiausia orgijos buvo paplitusios kai kuriose Europos teritorijose. Šios orgijos buvo itin atviros seksui ne su savo teisėtu vyru ar žmona. Iš tikrųjų, orgijose dalyvaujantys žmonės laikė svetimavimą lygiaverčiu santuokiniam seksui, tačiau tik su viena sąlyga – jei šis seksas nesibaigia nėštumu.

Kai kuriais atvejais orgijų metu buvo paminamos visos socialinės normos. Net žmoniją sukrėtęs didysis maras, kuris pasiglemžė 60% visos Europos populiacijos, žmonių nesustabdė nuo šių orgijų vykdymo. Siekdami paniekinti marą, jį išgyvenę vyrai ir moterys vis tiek dalyvaudavo masinėse kapinių orgijose. Tai matydami bažnyčios atstovai ekskomunikuodavo žmones.

Prekė įdėta į pirkinių krepšelį

Prekė pašalinta iš krepšelio

Uždaryti
Pirkinių krepšelis