Kategorijos
Informacija pirkėjui

Lubrikantų rūšys ir patarimai renkantis

Prekyboje šiandien galite rasti įvairiausių rūšių lubrikantų, kurie skiriasi savo sudėtimi bei paskirtimi. Kiekviena rūšis yra skirta tam tikriems atvejams, todėl pravartu žinoti, kada kokį lubrikantą patartina vartoti, kad meilės žaidimai būtų kuo malonesni.

Dažnai meilės žaidimai neįsivaizduojami be lubrikanto – jis yra kone svarbiausias sekso bei erotinių žaislų palydovas, kuris reikalingas tiek solo, tiek poros intymių žaidimų metu. Galima teigti, jog lubrikantai yra neatsiejami kokybiškų intymių santykių dalis. Vandens pagrindo, silikono pagrindo, analiniai, ekologiški ar oraliniam seksui skirti lubrikantai – tokia gausybė gali lengvai suklaidinti, o kartais informacijos paieškoms ne visada turima laiko ar noro.

Dėl šios priežasties, pateikiame pagrindines lubrikantų rūšis, jų naudojimo paskirtis bei patarimus, kaip išsirinkti labiausiai sau tinkantį.

Vandens pagrindo lubrikantai

Vandens pagrindo lubrikantai yra universalūs, nes gali būti naudojami visais atvejais ir su visais sekso žaislais, nesvarbu, ar jie pagaminti iš plastiko, stiklo ar iš silikono. Taip pat šio tipo lubrikantai yra tinkami naudoti tiek su lateksiniais, tiek su visų kitų tipų prezervatyvais.

Vandens pagrindo lubrikantai yra lengvai išvalomi – kadangi lubrikanto sudėtyje yra didelė vandens koncentracija, jį lengva išvalyti paprastu vandeniu arba į pagalbą pasitelkiant šiek tiek muilo. Nesvarbu, ar tai bus Jūsų rankos, antklodė ar bet koks sekso žaislas – valymas bus greitas ir paprastas.

Kitas šios rūšies lubrikanto privalumas – jo konsistencija. Jis yra itin lengvos tekstūros ir nepalieka jokio riebaus ar slidaus sluoksnio ant odos, kadangi greitai į ją įsigeria. Taip pat jis puikiai tinka jautrios odos savininkams.

Kada negalima naudoti vandens pagrindo lubrikanto?

  • Negalima naudoti vonioje, duše ar baseine, nes jis tirpsta vandenyje;
  • Vandens pagrindo lubrikantas nėra pirmas pasirinkimas analiniam seksui, nes jis greitai įsigeria į odą. Žinoma, jį galima naudoti, tačiau nepamirškite palaikyti lubrikaciją vis užtepdami lubrikantą iš naujo;
  • Svarbu žinoti, jog vandens pagrindo lubrikantas greitai susigeria į odą, todėl nepakankamas jo kiekis gali kliudyti įžanginiams sekso žaidimams, masturbacijai ar sueičiai. Vos jam susigėrus į odą, patepkite odą dar vienu sluoksniu arba sušlapinkite vandeniu.

Silikono pagrindo lubrikantai

Silikono pagrindo ir vandens pagrindo lubrikantų pagrindinis skirtumas tas, jog priešingai nei vandens, silikoniniai neįsigeria į odą, todėl pakanka vos kelių lašelių, jog drėgmės efektas išliktų ilgai. Kitas skirtumas – vandens pagrindo lubrikantas išsivalo lengviau nei silikono. Taip pat, silikoninis lubrikantas turi šilkinę struktūrą, gerai slysta ir puikiai apsaugo nuo nemalonaus trinties jausmo. Lubrikantą galite naudoti su dauguma prezervatyvų, tačiau rekomenduojame visada pasitikrinti informaciją ant pakuotės. Silikono pagrindo lubrikantą galite naudoti vonioje, duše ar baseine.

Kada negalima naudoti silikono pagrindo lubrikanto?

  • Daugelis šaltinių teigia, jog silikono pagrindo lubrikanto negalima naudoti su silikoniniais sekso žaislais, nes jis gali pažeisti jų paviršių ir negrįžtamai juos sugadinti. Vis dėlto, po mūsų atlikto savaitės trukmės bandymo, silikono pagrindo lubrikantas nepažeidė silikoninio sekso žaislo paviršiaus, todėl pasirinkimą paliekame Jūsų rankose.

Lubrikantai analiniam seksui

Ne paslaptis, jog analiniam seksui reikalinga ypatinga lubrikacija patogiam slydimui, todėl rinka siūlo specialiai analiniam seksui sukurtus lubrikantus. Analiniai lubrikantai yra vandens pagrindo ir silikono pagrindo. Vienintelis šių lubrikantų skirtumas tas, jog silikoniniai lubrikantai išlieka ilgiau ir sunkiai išsivalo, o tuo tarpu vandens pagrindo lubrikantai greitai įsigeria į odą, todėl juos reikia dažniau tepti, tačiau jie itin lengvai išvalomi paprastu vandeniu.

Ekologiški lubrikantai

Jei norite, jog Jūsų pasirinkto lubrikanto sudėtyje būtų tik natūralios ir ekologiškos medžiagos, rinkitės ekologišką lubrikantą. Jis yra tinkamas ir itin jautriems, alergiškiems žmonėms, nes sudėtyje nėra jokių stiprių cheminių medžiagų: glicerino, sulfatų ir kitų. Bekvapiai, bespalviai ir beskoniai šio tipo lubrikantai, kaip ir vandens pagrindo, greitai įsigeria į odą, todėl jį reikia dažniau tepti.

Kokių lubrikantų reikėtų vengti?

Nepaisant nežymių lubrikantų skirtumų, visi jie yra patikimi ir geri. Žinoma, visada rinkitės patikimą lubrikantų tiekėją, kuris užtikrina aukščiausią kokybę ir garantuoja saugumą. Kuomet jau išsirinkote sau tinkantį lubrikantą, nepamirškite atkreipti dėmesio ir į jo sudėtį. Venkite lubrikantų, kurių sudėtyje yra:

  • Šis komponentas yra medžiagų apykaitos šalutinis produktas – cukrus, kuris yra puikus maisto šaltinis įvairiems mikrobams;
  • Naftos produktų. Jie gali pakelti natūralų pH lygį vaginoje, todėl didėja infekcijos rizika.

Prekė įdėta į pirkinių krepšelį

Prekė pašalinta iš krepšelio

Uždaryti
Pirkinių krepšelis