Santykiai be įsipareigojimų: pliusai ir minusai

Santykiai be įsipareigojimų: pliusai ir minusai Santykiai be įsipareigojimų: pliusai ir minusai

Jeigu nusprendėte pasinerti į santykius be įsipareigojimų, svarbu žinoti keletą taisyklių, kurios padės tvirtą pamatą ir apsaugos nuo galimų nesusipratimų. Vieniems šie santykiai padeda atsipalaiduoti, tuo tarpu kiti skaudžiai nudega, nes pamilsta savo sekso partnerį.

Santykiai be įsipareigojimų – tai tokie santykiai, kurie yra paremti seksualine veikla tarp partnerių. Tai reiškia, jog tokiuose santykiuose partneriai neturi jokių įsipareigojimų vienas kitam, nejaučia romantiškų jausmų ir nėra emociškai prisirišę.

Elektroninė sveikatos konsultavimo platforma „Zavamed“ apklausė per 1000 europiečių bei amerikiečių apie santykius be įsipareigojimų. Daugiau nei pusė respondentų atsakė, jog jie yra buvę tokio tipo santykiuose. Apklausa atskleidė, jog moterys yra labiau linkusios į santykius be įsipareigojimų nei vyrai tiek Europoje, tiek Amerikoje.

Dar vienas įdomus faktas – paklausus apie seksualinį pasitenkinimą, amerikiečiai labiau jį jautė santykiuose be įsipareigojimų nei būdami ilgalaikiuose santykiuose. Tik 34% europiečių santykiai be įsipareigojimų buvo patrauklesni ir patogesni, palyginus su 58% amerikiečių.
Taigi, kas yra tie santykiai be įsipareigojimų ir kodėl jie tokie populiarūs?

Kodėl žmonės ieško santykių be įsipareigojimų?

„Zavamed“ tyrimas rodo, jog santykiai be įsipareigojimų gali būti sėkmingi ir patenkinti abi puses. Kita vertus, visuomenėje plačiai paplitęs tokių santykių apibrėžimas yra tik šaltas, bejausmis seksas – kodėl tuomet tiek daug žmonių pasineria į šį nuotykį?

Paklausus respondentų apie tai, ar jų santykiuose be įsipareigojimų vyrauja tik seksas, paaiškėjo, jog tokie santykiai turi ir daugiau privalumų. Remiantis tyrimu, partneriai daug eksperimentuoja lovoje, įgyvendina savo seksualines fantazijas, kalba apie saugų seksą ir glamonėjasi. Daugiau nei 40% partnerių diskutavo apie savo šeimas, draugus bei darbus, o ketvirtadalis respondentų teigė, jog jie ėjo į pasimatymus ir retkarčiais kartu net vakarieniaudavo. Iš tokių atsakymų galima spręsti, jog esantys tokiuose santykiuose, žmonės nebijo atsiverti vienas kitam, išsakyti slapčiausius norus ir nekenčia nuo rutinos.

Pasak žymios Kanados santykių ekspertės Chantal Heide, santykiai be įsipareigojimų gali turėti teigiamų fizinių ir psichologinių padarinių, o žmonės yra sukurti mėgautis seksu ir jo teikiamais malonumais. Santykiai be įsipareigojimų leidžia tai daryti neinvestuojant daug laiko, pinigų ir emocinių resursų. Anot ekspertės, tokie santykiai leidžia būti žmonėmis, kokie mes esame sukurti būti – galime mėgautis natūraliais kūno malonumais be įsipareigojimų ir streso, kurį sukelia pastovūs santykiai.

Be to, cheminiai junginiai, kurie pagaminami organizme sekso metu, yra itin naudingi bendrai sveikatai – dopaminas ir serotoninas veikia kaip antidepresantai, o fizinio kontakto metu pagaminamas oksitocinas turi skausmą mažinančių savybių. Dėl šių priežasčių mes pasąmoningai siekiame užsiimti seksu kiek įmanoma dažniau. O geriausia tokių santykių dalis – juos galima bet kada nutraukti, nes nei vienas partneris nėra įsipareigojęs.

Trūkumai

Nors daugelis įsivaizduoja, jog santykiai be įsipareigojimų užtikrina visišką laisvę ir nepriklausomybę (bei reguliarų seksą), realybė šiek tiek kitokia ir anksčiau ar vėliau, viena pusė pradeda norėti daugiau. „Zavamed“ tyrimas parodė, jog vyrai dažniau prisiriša prie sekso partnerio ir pradeda jam jausti romantiškus jausmus nei moterys. Paklausti, ar seksas sukėlė romantiškus jausmus, 45% moterų ir 52% vyrų atsakė teigiamai.

Taip pat, amerikiečių mokslininkas Justin Lehmiller 2015 metais atliko tyrimą, kuriame apklausė 191 žmones ir sužinojo, jog praėjus metams nuo santykių be įsipareigojimų pradžios, tik 15% visų santykių peraugo į rimtus ir romantiškus santykius. Dėl šios priežasties, jautresni, jausmingesni ir greičiau linkę prisirišti žmonės gali likti stipriai įskaudinti santykių be įsipareigojimų.

Yra ir daugiau trūkumų. Pavyzdžiui, jei ilgai esate tokiuose santykiuose, tai Jums gali sutrukdyti rasti tikrus, jausmingus ir šiltus santykius bei sau tinkamą žmogų. Be to, jei šiais santykiais užsiimate su geru ar geriausiu savo draugu, tai gali sužlugdyti Jūsų draugystę – seksas iš esmės pakeičia bet kokius ryšius ir po jo sunku grįžti į įprastą bendravimą. O dar įsivaizduokite, jei šie santykiai nutraukiami tik dėl vienos pusės norų, kai tuo tarpu kita vis dar norėtų tai tęsti...

Galiausiai, pasaulyje neegzistuoja tobulas balansas tarp davimo ir gavimo – kažkuriuo metu vienas iš partnerių pradės tikėtis daugiau, o nepatenkintas troškimas paliks gilų nusivylimą.

Pagrindinės taisyklės

Norėdami pradėti sėkmingus santykius be įsipareigojimų, vadovaukitės šiomis taisyklėmis:

  • Aiškiai pasakykite partneriui, ko ieškote ir norite, bei nepamirškite išklausyti ir kitos pusės norų. Šis taisyklių nustatymas labai palengvins santykius;
  • Nesitikėkite rimtų ir romantiškų santykių bei nereikalaukite iš kitos pusės daugiau nei jis siūlo Jums duoti;
  • Kai tik jaučiate, jog pradedate jausti prisirišimą ar kitokius šiltus jausmus, skirkite laiko apie tai pasikalbėti su savo partneriu. Jokiu būdu to neslėpkite, nes galiausiai liksite įskaudinti;
  • Dažnai kalbėkitės apie tai, kaip jaučiatės šiuose santykiuose. Tai padės išvengti nesusipratimų ateityje, sustiprins pasitikėjimą vienas kitu ir užtikrins, jog nei vienas iš partnerių nepradeda į tai žiūrėti rimčiau už kitą;
  • Visada prisiminkite – santykiai be įsipareigojimų yra pagrįsti seksu, o ne emocijomis. Galvokite apie tokius santykius kaip apie nuotykį, malonumą, o ne intymius santykius;
  • Nepamirškite apsaugos priemonių!
  • Pasikalbėkite vienas su kitu, kaip užbaigsite šiuos santykius. Atsakykite sau į tokius klausimus: kas bus, kai kita pusė suras žmogų, su kuriuo nori turėti ilgalaikių įsipareigojimų? Kas bus, kai tokį žmogų surasite patys? Arba kas nutiks, jeigu šie santykiai nebetenkins vienos iš pusių? Turite vienas kitam atvirai atsakyti į šiuos klausimus;
  • Kai tik santykiai Jums nusibos ir nebeteiks džiaugsmo bei malonumo – iškart juos nutraukite.
Sekantis Doxy apžvalga: kodėl tai galingiausias masažuoklis pasaulyje?
Ankstesnis Nauja sekso rūšis – elektroseksas. Kas tai?
Esanti informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų, bei naudojami slapukai.
Spausdami „Taip, sutinku“ patvirtinkite, kad esate pilnametis asmuo ir sutinkate su slapukų naudojimu.
Jūs galite pasirinkti kuriuos slapukų tipus leidžiate slapukų nustatymuose. Daugiau apie slapukų naudojimą sužinokite mūsų privatumo politikoje.

Prekė įdėta į krepšelį

Pirkinių krepšelis

Prekė pašalinta iš krepšelio

Pirkinių krepšelis