Prezervatyvai: nuo vėžlių kiautų iki moderniausių inovacijų

Prezervatyvai: nuo vėžlių kiautų iki moderniausių inovacijų Prezervatyvai: nuo vėžlių kiautų iki moderniausių inovacijų

Nuo seniausių laikų iki šiandien prezervatyvai buvo ir yra vienintelė kontraceptinė priemonė apsauganti nuo lytiniu būdu plintančių ligų. Anksčiau gaminti iš gyvūnų vidurių, šiandien iš kaučiukmedžio gaminami prezervatyvai atitinka aukščiausio lygio saugumą, patikimumą ir malonumą.

Prezervatyvai – tai pati populiariausia apsisaugojimo priemonė nuo lytiškai plintančių ligų ir nepageidaujamo nėštumo. Remiantis informacinio pobūdžio internetinio tinklalapio „birthcontrol.com“ surinkta 2016 metų statistika, Amerikoje kasmet parduodama net 450 tūkstančių prezervatyvų. Tarp apklaustų paauglių išaiškėjo, jog pirmojo karto metu prezervatyvą naudojo net 82% jaunuolių vyrų bei 68% merginų.

Svarbu paminėti, jog tiek XX amžiuje, tiek šiandien prezervatyvas yra vienintelė kontraceptinė priemonė, kuri gali padėti apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų ir ŽIV. Dėl noro apsisaugoti nuo šių ligų, 2015 metais buvo sunaudota net 18 milijardų prezervatyvų. Vis dėlto, saugaus sekso idėja nebuvo svetima ir gerokai anksčiau – dar nuo senovės graikų laikų žmonės ieškojo būdų, kaip apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų.

Taigi, kaip ir iš kur atsirado prezervatyvai ir kokie jie yra šiandien?

Prezervatyvų istorija

Pirmojo prezervatyvo įrodymai buvo rasti maždaug 11 tūkstančių metų prieš Kristų. Prancūzijos urvuose archeologai pastebėjo piešinius, kurie, pasak mokslininkų, vaizduoja prezervatyvus. Kiek vėliau istorija jau yra fiksuojama su daiktiškais įrodymais: senovės Egipte žmonės naudojo lino skiautes, kuriomis apgaubdavo penį siekdami apsisaugoti nuo įvairių vabzdžių ir ligų. Tuo tarpu Kinijoje vyrai savo pasididžiavimą įvyniodavo į aliejumi suteptą, šilko popierių. Tuo tarpu  japonai naudojo odos arba vėžlių kiautų gabalėlius.

Pirmoji į šiandieninį prezervatyvą savo išvaizda panaši kontracepcijos priemonė buvo panaudota Azijoje – ji dengė tik penio galvutę. Kinai tokius prezervatyvus gamino iš šilko ir ėriukų žarnų, o Japonijoje buvo naudojami gyvūnų ragai. Revoliucija įvyko 1500 metais kartu su italų išradėju Gabrielle Fallopius. Pastarasis išleido pirmąjį mokslinį straipsnį apie lytiškai plintančių ligų pavojus ir pasiūlė savo išrastą prezervatyvą. Nors iš pradžių žmonės žiūrėjo į tai skeptiškai, kiek vėliau jie suprato ligų riziką ir prezervatyvų gamintojai pradėjo masinę gamybą 1700 metais.

1920 metais kompanija „The Young‘s Rubber Company“ (dabar žinoma kaip prekės ženklas „Durex“) išrado pirmąjį lateksinį prezervatyvą. Tai amžiams pakeitė požiūrį bei saugaus sekso įpročius visame pasaulyje. Vis dėlto, aukščiausią savo klestėjimo viršūnę prezervatyvų gamintojas pasiekė po AIDS epidemijos. Jos metu mokslininkai išsiaiškino, jog ŽIV yra lytinių santykių metu perduodama liga. 1997 metais „Durex“ sukūrė savo kompanijos internetinę svetainę, kuri tapo dideliu žingsniu link pasaulinės prezervatyvų sėkmės.

Prezervatyvai šiandien – įvairių rūšių ir beveik bekvapiai

Šiandien rinkoje galite rasti įvairių dydžių, spalvų, rūšių ir net gi skonių prezervatyvų. Naujosios technologijos leidžia rinktis iš stimuliuojančių prezervatyvų su nelygiais paviršiais (taškeliais ir gumbeliais), papildomai lubrikuotų, uždelsiančių, gėlių aromato, ar įvairių vaisių – braškių, mėlynių ar kitų miško uogų – skonio.

Dėl nuolat tobulėjančių ir vis modernesnių gamybos būdų, šiandien daugelis aukštos kokybės prezervatyvų gamintojų, tokių kaip „Durex“, „Pasante“, „Ritex“ ar „LELO“ siūlo ypatingai plonas, vos 0,05 mm ar net 0,045 mm (LELO HEX) storio sieneles, turinčias apsisaugojimo priemones. Geriausia dalis yra ta, jog nepaisant beveik nejuntamo prezervatyvų storio, jie nepraranda savo tvirtumo, todėl išlaiko aukščiausio lygio saugumą. Naujausios inovacijos leidžia pasirinkti iš gausaus išskirtinėmis savybėmis pasižyminčių prezervatyvų asortimento:

  • Beveik bekvapiai. Galiausiai, visiems yra gerai pažįstamas prezervatyvų kvapas – tai nemalonus, stiprus gumos kvapas. Ne paslaptis, jog daugelis gamintojų stengiasi šį kvapą užgožti ar visai panaikinti įvairių aromatų bei specialių technologijų dėka. Romantika.lt atliko testą ir išsiaiškino, kurie elektroninės parduotuvės asortimente esantys prezervatyvai beveik neturi kvapo – tai yra „Safe“, „Durex“, „LELO“, „Ritex“ ir „Pasante“. Tai gamintojams padeda pasiekti patentuotos formulės ir nauji gamybos būdai.
  • Natūralūs ir veganiški. Be įvairių skirtingų rūšių, prezervatyvų gamintojai taip pat skiria didelį dėmesį žmonėms, kurie renkasi veganišką gyvenimo būdą ir ieško natūralių ingredientų. Pavyzdžiui, australų prekės ženklas „Glyde“ savo prezervatyvų sudėtyje vietoj kazeino baltymo naudoja jo pakaitalą – usnies ekstraktą, todėl jie yra tinkami veganams. Taip pat, išgaudami skonį, australai naudoja tik natūralius vaisių ekstraktus. Šiandien rinkoje randami prezervatyvai yra gaminami iš natūralaus latekso, kuris yra išgaunamas iš kaučiukmedžio.
  • Alergiškiems lateksui. Tiems, kurie yra alergiški lateksui, gamintojai taip pat turi ką pasiūlyti. Pavyzdžiui, prezervatyvai „Natural Feeling“ iš „Durex“ yra pagaminti ne iš latekso, tačiau iš modernios medžiagos ‒ poliizopreno. Prekės ženklas teigia, jog ši medžiaga yra elastingesnė, minkštesnė bei švelnesnė už lateksą, todėl tvirčiau aptempia ir geriau priglunda prie penio, ir žinoma tinka alergiškiems lateksui.
Sekantis Dalykai, kurių dar nežinojote apie masturbatorius
Ankstesnis Doxy apžvalga: kodėl tai galingiausias masažuoklis pasaulyje?
Esanti informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų, bei naudojami slapukai.
Spausdami „Taip, sutinku“ patvirtinkite, kad esate pilnametis asmuo ir sutinkate su slapukų naudojimu.
Jūs galite pasirinkti kuriuos slapukų tipus leidžiate slapukų nustatymuose. Daugiau apie slapukų naudojimą sužinokite mūsų privatumo politikoje.

Prekė įdėta į krepšelį

Pirkinių krepšelis

Prekė pašalinta iš krepšelio

Pirkinių krepšelis