Testosteronas: kas tai ir kokia jo rolė?

Testosteronas: kas tai ir kokia jo rolė? Testosteronas: kas tai ir kokia jo rolė?

Moterims patinka stiprūs, sportiški, tvirto charakterio vyrai. Šias ir panašias vyriškas savybes lemia svarbus hormonas – testosteronas. Jis ne veltui vadinamas vyriškuoju hormonu. Kuo daugiau šio hormono gamina vyro organizmas, tuo jo išvaizda bei elgsena tampa vyriškesnė, patrauklesnė. Tačiau svarbu nepamiršti, kad šis vyriškas hormonas atlieka kur kas svarbesnę rolę vyro gyvenime nei daugelis įsivaizduoja.

Kuo reikšmingas vyriškasis hormonas testosteronas?

Testosterono dėka vyrai tampa vyrais. Šis steroidinis hormonas lemia vyrų plaukuotumą, žemą balso tembrą, daro įtaką kaulų augimui ir jų tankiui. Be to, skatina augti ir formuoja raumenų masę, padeda vykti baltymų sintezei. Nuo testosterono kiekio priklauso gyvenimo trukmė, vyro savijauta, loginis mąstymas, kūrybiškumas, intelektas ir psichologinė būsena. Itin daug reikšmės testosteronas turi libido atžvilgiu. Kuo mažesnis testosterono kiekis vyro organizme, tuo silpniau šis jaus lytinį potraukį. Taigi, jei pastebėjote, kad partneris tapo pasyvus, jo nedomina seksualinis gyvenimas, gali būti, jog jo organizmas gamina per mažai vyriškojo hormono.

Taip pat svarbu paminėti, jog šis hormonas susijęs ir su moterų elgsena. Vyriškųjų hormonų moteris turi mažiau, tačiau šie taip pat prisideda prie moterų seksualinio potraukio. Visgi, per didelis kiekis testosterono moters organizme gali turėti neigiamų pasekmių. Moksliškai įrodyta, jog moterys, kurių organizme nustatytas per didelis kiekis vyriškojo hormono, rečiau nori lytinių santykių su partneriu ir dažniau galvoja apie masturbaciją.

Sveikas testosterono kiekis organizme

Kaip sužinoti, ar jūsų organizmas gamina tinkamą kiekį testosterono? Kodėl jo gali būti per mažai? Remiantis tyrimais, vyriškųjų hormonų kiekis vyro organizme mažėja po 25 – erių metų. Tačiau tam įtakos gali turėti ir žmogaus gyvenimo būdas. Vartojant alkoholį, valgant daug nesubalansuoto, nesveiko maisto, gyvenant neaktyviai, pasyvumas atsiranda natūraliai. Tokiu atveju testosteronas organizme pilnai neatlieka savo darbo, o tai reiškia, kad vyriškojo hormono gaminama per mažai ir jis nestimuliuoja lyrinio potraukio partnerei.

Visgi, papildomai vartoti hormonų nepatartina. Moksliškai įrodyta, kad per didelis testosterono kiekis naikina smegenų ląsteles. Geriau šią problemą spręsti paprastais, natūraliais būdais.

Kaip pagerinti testosterono būklę?

Jei jaučiate, kad intymus gyvenimas neteikia malonumo, o gyvenimo partnerei užsiminus apie lovos reikalus vis dažniau atsakote neigiamai, laikas atsižvelgti į savo gyvenimo būdą. Testosterono kiekį organizme natūraliai pakelsite miegodami bent 7-8 valandas. Kokybiškas miegas reguliuoja hormonų pusiausvyrą.

Venkite streso. Stresinėse situacijose išsiskiria kitas hormonas – kortizolis, kuris trukdo testosterono gamybai. Tai viena iš priežasčių, kodėl po darbo galite būti suirzęs ir pasyvus sekso klausimais.

Vyriškųjų hormonų kiekį organizme pakelti padės sveika mityba. Venkite riebaus maisto bei alkoholio. Taip pagerinsite savo fizinę būklę ir padidinsite seksualinį potraukį.

Pagaliau, pasistenkite pakeisti įpročius – sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas yra geriausia priemonė siekiant vėl atrasti gyvenimo pilnatvę, padidinti testosterono kiekį organizme, susigrąžinti savo patrauklumą bei vyriškumą.

Sekantis Ko nori moterys? Pažiūrėk į save moterų akimis
Ankstesnis Lytiniai santykiai po gimdymo: didžiausios baimės ir mitai
Esanti informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų, bei naudojami slapukai.
Spausdami „Taip, sutinku“ patvirtinkite, kad esate pilnametis asmuo ir sutinkate su slapukų naudojimu.
Jūs galite pasirinkti kuriuos slapukų tipus leidžiate slapukų nustatymuose. Daugiau apie slapukų naudojimą sužinokite mūsų privatumo politikoje.

Prekė įdėta į krepšelį

Pirkinių krepšelis

Prekė pašalinta iš krepšelio

Pirkinių krepšelis