Saugesnis seksas atostogų metu

Saugesnis seksas atostogų metu Saugesnis seksas atostogų metu

Atostogos – atsipalaidavimo ir laisvės metas. Nieko keisto, kad daugelis „pasileidžia plaukus“ ir leidžia sau daugiau negu įprastai. Sekso atžvilgiu taip pat. Tačiau nesaugūs lytiniai santykiai per atostogas gali turėti skaudžių pasekmių – tai lytiškai plintančios infekcijos (LPI) ar neplanuotas nėštumas.

Atlikta apklausa parodė, jog medikai pastebi būtent vasarą padidėjusį srautą pacientų, besiskundžiančių lytiškai plintančių ligų simptomais, kurie paprastai pasireiškia praėjus savaitei ar dviem po grįžimo iš atostogų.

Naudokite apsisaugojimo priemones

Vykstant atostogauti ir norint išvengti nesaugių lytinių santykių, patariama pasirūpinti apsisaugojimo priemonėmis. Naudojant prezervatyvą galima išvengti ne tik nepageidaujamo nėštumo, bet ir LPI. Tad jei manote, jog yra bent menkiausia tikimybė, kad taip gali nutikti, turėtumėte būti pasiruošę. Tačiau verta atminti ir tai, kad:

  • prezervatyvus gali pažeisti aliejaus pagrindu pagaminti produktai – drėkikliai, losjonai, apsaugos nuo saulės priemonės, kūdikių aliejus, lūpų dažai;
  • karštis taip pat gali pakenkti, todėl prezervatyvus laikykite vėsioje, sausoje vietoje.

Išsirinkite prezervatyvus

Visi prezervatyvai

Nuo nepageidaujamo nėštumo gali apsaugoti ne tik prezervatyvai, bet ir kontraceptinės tabletės. Tačiau jos tinka vykstant atostogų su savo antrąją puse, o lytiškai plintančių infekcijų išvengti nepadės.

Masturbacija ir oralinis seksas

Pasak medikų, abipusė masturbacija yra saugesnė sekso alternatyva, jei skysčiai per pirštus ar kitu būdu iš vieno partnerio lytinių organų nepatenka į kito partnerio lytinius organus. Tačiau oralinis seksas rizikingesnis, nei dauguma žmonių įsivaizduoja. Pavyzdžiui, jei netyčia jūs ar jūsų seksualinis partneris kaip tik sergate lūpų pūsleline, šią infekciją galite vienas kitam perduoti oralinio sekso metu ir taip sukelti lytinių organų pūslelinę.

Ką daryti, jei kyla nerimas po nesaugaus lytinio akto?

Jei grįžote namo ir nerimaujate dėl neplanuoto nėštumo ar užsikrėtimo LPI, pirmiausia pasitikrinkite simptomus.

Nerimą dėl galimo nėštumo išsklaidys atliktas testas. O lytiškai plintančių ligų simptomai gali būti šie:

  • neįprastos išskyros iš makšties;
  • išskyros iš varpos;
  • niežulys, opos, pūslės ar gumbai ant lytinių organų arba aplink juos;
  • skausmas šlapinantis;
  • moterims – kraujavimas tarp menstruacijų arba po lytinių santykių.

Jei jaučiate šiuos simptomus, nedelsiant kreipkitės į medikus.

Jei vis dar esate užsienyje ir įtariate, kad užsikrėtėte lytiškai plintančia liga, pirmiausia patikrinkite savo kelionių draudimą, nes jis gali neapmokėti LPI ar ŽIV tyrimų ir gydymo. Tokiu atveju teks palaukti kelionės namo.

Jei laukti negalite, bandykite kreiptis į medikus savarankiškai. Tačiau skirtingose valstybėse seksualinės sveikatos paslaugų kokybė skiriasi. Valstybinė ligoninė ar klinika gali neatlikti visų reikiamų tyrimų. Na, o privatūs gydytojaiseksas atos dažniausiai brangiai kainuoja, tačiau ir jie nesuteikia jokios kokybiškos priežiūros garantijos.

Tad patarimas vienas – jei tik galite, stenkitės vengti įtartinų ir per daug laisvų seksualinių santykių. Žinoma, jeigu nenorite rizikuoti savo sveikata ir gyvybe.

Sekantis Afrodiziakai – kas tai ir kur rasti?
Ankstesnis Kodėl kalbėtis su draugais apie seksą svarbu?
Esanti informacija ir prekės yra skirtos asmenims vyresniems nei 18 metų, bei naudojami slapukai.
Spausdami „Taip, sutinku“ patvirtinkite, kad esate pilnametis asmuo ir sutinkate su slapukų naudojimu.
Jūs galite pasirinkti kuriuos slapukų tipus leidžiate slapukų nustatymuose. Daugiau apie slapukų naudojimą sužinokite mūsų privatumo politikoje.

Prekė įdėta į krepšelį

Pirkinių krepšelis

Prekė pašalinta iš krepšelio

Pirkinių krepšelis